• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/ISEWorld?ref=bookmarks

Kanada Lise Öğrenci Değişim Programı

Her yıl daha fazla öğrenci, kültürlerarası öğrenci değişim programlarına katılarak hayatlarına yeni deneyimler katıyor, yeni ufuklara yelken açıyor.

KAL Abroad Programları size, Kanada'da bir yıl yaşayarak vizyonunuzu genişletme fırsatı vermektedir. Kanada'nın farklı eğitim sistemi ve sosyal hayatı, kişisel gelişiminiz açısından Türkiye’de hiçbir zaman yaşayamayacağınız bir deneyimi tatmanızı sağlayacak. Uluslararası bir öğrenci olarak Kanada'nın kültür ve geleneklerini deneyimleyecek, yemeklerini tadacak ve Kanadalı yaşıtlarınızın günlük yaşamını yakından görme fırsatı bulacaksınız.

ISEWorld kültürlerarası öğrenci değişim programı ile Kanada'ya giden her öğrenci, titiz bir şekilde seçilen ailelerin yanında kalarak bir devlet lisesine devam eder. Öğrencinin arzusuna göre bu okul özel bir lise de olabilir. Eğitim dönemi boyunca Kanadalı bir ailenin yanında kalmak, size Kanada'nın yaşam biçimi ve kültürleri ile bütünleşme şansı da verecektir. Kanada eğitim sistemine alışma döneminizde yaşayabileceğiniz sorunlar ile ilgili de ISEWorld Oryantasyon Programı ve gideceğiniz okuldaki danışmanlarınız size yardımcı olacak.

Akademik yılınızı Kanada'da tamamlamak istediğiniz takdirde, Türkiye’deki müfredata göre almanız gereken derslerin yanı sıra çeşitli sanat, spor ve sosyal içerikli dersler de alabilirsiniz. Türkiye’de liseyi bitireceğiniz sene, ISEWorld Kültürlerarası Öğrenci Değişim Programları’na katıldığınızda ise Kanada'da üniversite okumak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu durumda, Kanada'dan alınmış lise transkripti, üniversiteler için sizin kabul aşamanızda artı bir değer olarak değerlendirilecektir.

Kanada'da Lise Yılı Programı tüm lise öğrencilerine açıktır. ISEWorld sınavlarında ve mülakatta başarılı olan öğrenciler, ders notları ve öğretmen referansları da incelendikten sonra programa kabul edilebilir. Bir akademik yılı tamamlayan öğrenciler eğitimlerinin sonunda ülkelerine geri dönerler. 

Kanada Eğitim Bakanlığı Öğrenci Değişim Programı'na katılma şartları; 

• Lise öğrencisi olmak 
• 15-18 yaş arasında olmak 
• Yılsonu notları arasında zayıf notu bulunmamak 
• İngilizce Yeterlilik Sınavı ve mülakattan başarılı olmak 
• B1 seviyesinde İngilizce bilmek 
• Okuldaki öğretmenlerinden referans sağlamak