• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/ISEWorld?ref=bookmarks

ABD Lise Öğrenci Değişim Programı


Amerika Lise Öğrenci Değişim Programı, geleceğiniz ve kariyeriniz açısından size önemli fırsatlar sunuyor. Amerika'da lise değişim programı ufkunuzu geliştirmenize ve dünyayı yeniden tanımanıza yardımcı olacak.  Bir taraftan kozmopolit kültürüyle ünlü Amerika’nın farklı yaşam tarzlarını görecek, bir diğer taraftan da kendi ayaklarınız üzerinde durmayı ve farklı görüşlere saygı duymayı öğreneceksiniz. 


Amerika’da Lise Değişim Programı’yla, ABD’deki eğitiminiz sonunda mükemmel bir İngilizce’nin yanısıra, Amerikan kültürü ve yaşam tarzını öğrenecek, unutulmaz bir deneyim kazanacak ve iş yaşamınız için çok iyi bir referans elde edeceksiniz. Dünyanın farklı yerlerinden Amerika’ya gelmiş birçok öğrenciyle tanışma fırsatı bulacak, kuracağınız arkadaşlıklarla sosyal çevrenizi de geliştirme olanağı kazanacaksınız. 

Ayrıca, Amerika’da Lise Değişim Programı katılımcıları, ABD üniversitelerine çok kolaylıkla kabul almakta ve burs kazanabilmektedirler. Geçen yıl Amerika’ya lise eğitimine giden öğrencilerimizin % 40'ı Amerika'da üniversite hayatına devam ederken, bunların % 20'si çeşitli oranlarda burs kazanmıştır. Ayrıca bugüne kadar çok sayıda öğrencimiz basket, tenis ve yüzme sporlarındaki başarılarından dolayı üniversitede burs kazanmıştır. Diğer yandan, satranç, modern dans ve müzik alanlarında da birçok öğrencimize çeşitli üniversitelerden burs verilmiştir. Akademik başarılar ise, öğrencilerimizin yine kolaylıkla burs için başvurabilecekleri avantajlardır. Özellikle SAT, ACT ve TOEFL sınavlarındaki başarıları, öğrencilerimize pek çok üniversite için burs kazandırabilecek seviyede yüksektir. 

Diğer yandan, Türkiye'de üniversite hayatına devam etmek isteyen öğrenciler, üniversitelerin İngilizce hazırlık bölümlerini kolaylıkla geçebilmektedirler. Ayrıca üniversitelere girişte İngilizce yeterliliği ölçen TOEFL sınavında da başarılı olmaktadırlar. Her yıl pek çok öğrencimiz, Amerika’da bulundukları sürede elde ettikleri başarı ve ödüllerle ISEWorld olarak bizlere ve ailelerine haklı bir gurur kaynağı olmaktadır. Örnek bir Türk öğrenci olarak onların bu başarıları ise, yaşadıkları bölge ve okuldaki kişilerin hafızalarına “İşte Türkler” olarak yer etmektedir. Kuşkusuz, bu öğrencilerimiz için olduğu kadar bizim için de büyük bir onur ve sorumluluktur. Bir Türk genci olarak belki de bu programdaki en büyük avantajınız bu kadar genç bir yaşta ülkenizi temsil etme şansını yakalamanızdır.