• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/ISEWorld?ref=bookmarks

ABD Burslu Özel Lise Programı

Öğrencilerinin tüm dünyada ilk on içinde yer alan üniversitelere girebildiği, özellikle sanat ve teknoloji gibi alanlarda üstün eğitim imkanlarıyla donatılmış okullardır.  Son derece kaliteli ve modern eğitim imkanları sunarlar. Sınıflarda öğrenci sayısı az, öğrenci başına düşen öğretmen sayısı yüksektir.

Çoğu uzun bir tarihe sahip olan bu okullarda okumak  gerçekten çok özel bir deneyimdir.  Öğrencinin kişilik özelliklerine ve hedeflerine göre özel olarak oluşturulan programlardan sunulan imkanlara kadar herşey, öğrenciye aldığı eğitimin ne denli üstün ve seçkin olduğunu her an hissettirir. Okul yönetimleri öğrencilerin gelecek hedeflerine bağlı olarak en doğru dersleri almalarını sağlar, böylece öğrencilerinin dünyanın önde gelen üniversitelerine girişini kolaylaştırırlar.

Kampüs ve yurtların sağladığı güvenli ortamda konaklamayı tercih edenler Boarding School (Özel Yatılı Okullar)’a giderken, Day School (Özel Gündüz Okulları)’lara devam eden öğrenciler aile yanında konaklarlar.

Yatılı okullarda diğer arkadaşlarıyla bolca vakit geçiren gençler, hem dil iletişim yeteneklerini hem de diğer tüm alan derslerindeki başarılarını arttırırlar.

Özel Okulların, Devlet Okullarına göre, özellikle yabancı öğrenciler için avantajları sayısız!

-Son derece kaliteli bir eğitim ve üstün teknolojik alt yapı imkanı sunarlar.
-Öğretmen – öğrenci oranı 5:1 veya 7:1 aralığında olan özel okullarda öğrenciler eğitimcilerden birebir ilgi görme şansına sahiptir.
-Hemen hepsi köklü, uzun yıllardır varolan okullardır.
-Müfredat son derece özenle seçilerek belirlenir, öğrencinin kendi özelliklerine gore en verimli programlarla eğitilmesi sağlanır.
-Yabancı öğrenciler İngilizce’yi yatılı okullardaki oda arkadaşları ve okul dışı etkinlikler sayesinde çok çabuk bir sürede geliştirme imkanına sahiptirler.
-Yabancı öğrenciler için çoğunun İngilizce destek sınıfları bulunur.
-Tüm dünyanın önde gelen üniversitelerine titiz bir hazırlık süreci ile öğrenci yetiştirirler.
-Özel liselerde, devlet liselerinden farklı olarak mezun olabilmek için okulu belirli bir sürede bitirme ve bir yıl okuma şartı olmadığından öğrencilerin istedikleri kadar okula devam edebilmelerine imkan tanınır.
-Genellikle açık, belirli bir eğitim politikasına sahip olmaları ve kişisel gelişim hedeflerini gerçekleştirme yolunda öğrencileri desteklerler.
-Yurtdışında devamlı lise eğitimi almak isteyen ve üniversite eğitimi almak isteyen yabancı öğrenciler için tek seçenektir.