• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/ISEWorld?ref=bookmarks

TOEFL Junior Standard

İngilizce yeterliliği, geniş bir yelpazedeki eğitsel, kişisel ve profesyonel fırsatlara erişim sağladığı için, dünyanın her yerindeki öğrenciler açısından önemi gitgide artan bir beceridir. Öğrencinin gelişimi açısından, İngilizce ilerlemesinin erken yaşlarda güvenilir yollarla değerlendirilmesi çok önemlidir.

Pazar araştırması, özellikle ortaöğretim öğrencilerine yardımcı olacak şekilde tasarlanmış, nesnel bir İngilizce yeterliliği ölçütüne küresel çapta ihtiyaç duyulduğunu göstermiştir. Educational Testing Service (ETS), İngilizce öğrenmekte olan ortaöğretim öğrencilerinin ihtiyaçları için  TOEFL® Junior™ test’i geliştirmiştir. TOEFL Junior test, ETS’nin TOEFL ürün ailesine katılan en yeni üyedir.

TOEFL Junior Test Tanıtımı

TOEFL Junior test, öğrencilerin kağıt üzerinde gösterdikleri performanstan yola çıkarak, İngilizce esaslı eğitim çevrelerine örnek teşkil eden akademik ve sosyal dile hakimiyet derecelerini ölçen gayriresmi sonuçlu bir değerlendirmedir

ETS’nin üniversite seviyesine eşdeğer TOEFL testi dünya standartlarında İngilizce yeterlilik ölçütü olmaya devam ederken, TOEFL Junior test ortaöğretim öğrencilerine uygun bir değerlendirmedir.TOEFL Junior test, herhangi bir müfredata bağlı olmayan/ müfredat ile sınırlandırılmayan genel bir İngilizce yeterlilik değerlendirmesidir. Dinleme – algılama, dil biçimi ve anlam, ve okuduğunu anlama becerisini ölçmek için tasarlanmıştır. TOEFL Junior test, okullar, aileler ve öğrencilere, testi alan bireyin İngilizce’deki ilerlemesini tarafsızca ölçerek hizmet etmektedir.

TOEFL Junior testi

  • Ailelere ve eğitimcilere, öğrencinin İngilizce yeterliliğinin zaman içerisindeki gelişimi hakkında nesnel bilgi sunar.
  • Öğrencilerin, İngilizce yeterliliklerini arttırmak amacıyla tasarlanmış programlara yerleştirilmeleri için kapsamlı bir ölçüt olarak hizmet eder.
  • İleride gerçekleşecek İngilizce öğrenim için, gelişmekte olan İngilizce iletişim becerilerini ölçer.
  • Kısa – orta vade öneme sahip kararlara uygun bilgiler sağlar.

Nasıl Çalışır?

TOEFL® Junior™ test, aşağıda yer alan beceri alanlarını değerlendiren ve kağıt üzerinde performans beklenen bir testtir:

  • Dinleme – Algılama
  • Dil Biçimi ve Anlam
  • Okuduğunu Anlama

 

TOEFL® Junior™ test nedir?

TOEFL Junior test, öğrencilerin kağıt üzerinde gösterdikleri performanstan yola çıkarak, İngilizce esaslı eğitim çevrelerine örnek teşkil eden akademik ve sosyal dile hakimiyet derecelerini ölçen gayriresmi sonuçlu bir değerlendirmedir.

TOEFL Junior test süresi ne kadardır?

TOEFL Junior test 110 dakikalık, çoktan seçmeli 126 sorudan oluşan, üç bölüme ayrılmış bir sınavdır: Dinleme – Algılama (42 soru), Dil Biçimi ve Anlam (42 soru) ve Okuduğunu Anlama (42 soru).

TOEFL Junior test puanlaması nasıl yapılır?
Puanlama, kalite ve tarafsızlık açısından ETS standartlarına uygun olarak yapılır. Toplam skor hesaplanırken, doğru yanıtların sayısı soruların zorluk seviyesiyle harmanlanır. Bu nedenle, farklı test formlarındaki aynı doğru cevap sayıları, skor raporuna benzer şekilde yansımayabilir.